SANKI FIŃSKIE KICKSLED

Przygotowanie sanek

JAK PRZYGOTOWAĆ SANKI KICKSLED DO JAZDY?

Rozkładanie sanek jest intuicyjne,a postępowanie według poniższych wskazówek gwarantuje szybkie przystosowanie sprzętu do jazdy.

Rozkładanie sanek

 

Rozkładanie sanek kicksled- etap 1  Rozkładanie kicksled- widok właściwie podpartego za pomocą wsporników krzesełka sanek

1. Unieś ostrożnie siedzenie

2. Ustaw pionowo oparcie. Teraz ustaw pod odpowiednim kątem listwy podpierające krzesełko i połącz te wsporniki za pomocą śrub z konstrukcją sanek ( efekt – rysunek w okrągłej ramce).

Rozkładanie sanek kicksled - etap 2

 

 

Właściwe położenie śrub zamkowych w szczelinkach

 

 

3. Poluzuj maksymalnie umieszczone w oparciu nakrętki motylkowe ( w stanie fabrycznym są nie dokręcone) służące do zamocowania siedzenia.

4. Opuść siedzenie tak, aby część nakrętki motylkowej o przekroju kwadratowym znalazła się  w szczelinie metalowego elementu zamocowanego z tyłu siedzenia.

Należy upewnić się, że kwadratowa szyjka śruby (zwanej fachowo zamkową) jest idealnie wpasowana w kwadratowy otwór od zewnętrznej strony sanek ( czyli od tej, gdzie za chwilę staniemy, aby jechać)  i dokręcić nakrętki po wewnętrznej stronie ( pod siedzeniem) w taki sposób, aby płaska strona nakrętki stanowiła powierzchnię styczną z dokręcanym elementem.

 

3 faza rozkładania kicksled - dokręcamy śruby stabilizujące krzesełko. Sanki są gotowe do jazdy!.

5. Dokręć nakrętki motylkowe, aby powstało sztywne połączenie.

Składanie sanek

 

Składanie sanek kicksled

1. Odkręć nakrętki motylkowe i zdejmij je.

2. Unieś tył siedzenia

3. Opuszczaj delikatnie oparcie sanek do momentu, aż zetknie się z płozami sanek.

Wszystkie rysunki znajdujące się na tej stronie pochodzą ze strony firmy ESLA.